ACH Volley navdušil, a ostal brez finala

Odbojka 2. Apr 202621:25 > 21:38 0 komentarjev
Foto: Filip Barbalič

Odbojkarji ACH Volleyja so na povratni tekmi pokala CEV v Tivoliju proti Piacenzi klonili z 1:3 v nizih in ostali brez finalnega nastopa. Slovenski prvaki niso igrali slabo, daleč od tega, a na koncu so odločale malenkosti, v ključnih trenutkih pa so bili za kanček boljši favorizirani Italijani.

ACH Volley je tekmo, ki jo je Igor Kolaković začel v standardni postavi (Ropret, Štern, Urnaut, Marovt, Pajenk, J.J. Kržič, Kovačič), začel sijajno. Čeprav smo pri Italijanih pričakovali topovske izstrelke na servisu, so domači odbojkarji po asu Luke Marovta in točki Tončka Šterna z druge linije povedli s 5:3. Na krilih polnega Tivolija, ki je glasno pozdravil vsako akcijo domačih, se je dobra igra oranžnih zmajev nadaljevala.

Po bloku Ramazana Efeja Mandiracija so Ljubljančani povedli z 9:6, a so se favoriti iz Italije zbrali in po treh zaporednih točkah izenačili na 9:9. Slovenski prvaki so še vodili z 12:11, ko je sledila slabša serija. Domači so začeli grešiti na servisu, v napadu pa je s pravo bombo proti glavi Marovta za prvo vodstvo za dve točki poskrbel Alessandro Bovolenta. Kolaković je fante poklical na zagovor, a ni pomagalo. Piacenza je strnila vrste tudi v obrambi in prednost je po napaki Alena Pajenka narasla na 17:13.

Kljub sijajnemu bloku Gregorja Ropreta Mandiraciju za drugo zaporedno točko zvezdniki Piacenze lepe prednosti niso zapravili. Po asu Paola Porra se je prednost spet povzpela na 20:16. Črnogorec na klopi ACH Volleyja je ob koncu niza poskušal še z menjavo, Marovta je zamenjal Klemen Šen, a ni pomagalo. Piacenza je bila v prvem nizu premočna in zasluženo povedla z 1:0. Po pošastnem enojnem bloku Robertlandyja Simona nad Šternom so gostje prišli do prve zaključne žoge (24:18), za končnih 25:19 pa je servis v avt poslal korektor Štern.

Foto: Filip Barbalič

Ponovno dober začetek, nato pa dve napaki in konec

Tako kot v prvem so tudi v drugega sijajno vstopili odbojkarji ACH Volleyja. Po sijajnem blanju kapetana Tineta Urnauta so Ljubljančani povedli s 6:4 in potrdili, kar so trdili že pred tekmo, da se ne bodo nikoli, ne glede na vse, predali in da se bodo za veliki finale borili vse do konca. Po nekaj slabih minutah, ko so Italijani povedli z 9:8, so domači odgovorili z enako mero in spet pobegnili na dve točki. Najprej je Piacenzo na levi nogi ujel Štern, nato pa je v bloku zablestel še Pajenk.

Pri 13:11 so imeli domači v protinapadu priložnost, da povedejo za tri točke, a so Italijani s pasivnim blokom ustavili Marovta, kazen pa je sledila prek Simona za 13:12. ACH Volley je vodil do 15:14, ko varanje ni uspelo kapetanu, Italijani pa so vse skupaj izkoristili in celo povedli s 16:15. Po napadu Šterna v napadu je prednost narasla na dve točki (18:16), ki jo je Piacenza z uspešno igro na nasprotnikov servis odlično branila. Ko so v bloku ujeli še mladega Marovta, je prednost narasla na 21:18 in vsega je bilo konec. Kolaković je skušal še s prekinitvijo prebuditi fante v zaključku niza, a brez servisa, ki je povsem odpovedal, ni prišlo do preobrata. Urnaut je prvo zaključno žogo še ubranil s fenomenalnim blokom Bovolenti, druge pa gostje niso več izpustili iz rok in prek Mandiracija povedli z 2:0 v nizih (25:22).

Foto: Filip Barbalič

V tretjem nizu igral le ACH

V tretjem nizu igral le ACH

Ponovitev scenarija. ACH Volley je na začetku niza spet blestel. Po sijajni točki Šterna so domači odbojkarji povedli s kar 6:2. Če je v prejšnjih nizih prednost hitro splahnela, je v tretjem le naraščala. Po napakah Joseja Gutierreza in Porra, ki se je ujel v mrežo, je prednost narasla na 10:4, kar je bila zaloga, ki so jo slovenski prvaki s preudarno igro uspeli zadržati. Pri 14:8 je gostujoči trener Dante Boninfante obupal in v igro poslal rezervnega podajalca Dragana Travico in drugega korektorja Henrija Leona, da bi bila Porro in Bovolenta v četrtem nizu bolj spočita.

ACH Volley je igral sijajno, pokalo je z vseh strani, prednost pa je le naraščala (21:11). Niza je bilo ekspresno konec, zaključil ga je Marovt s pravo granato na servisu za gladko zmago s 25:13!

Piacenza na koncu premočna

V četrtem nizu so po klofuti v tretjem nizu bolje začeli Italijani. Po napačni podaji Janija Kovačiča, ki je šla prek mreže, so gostje povedli s 5:2. ACH Volley je odgovoril prek Janža Janeza Kržiča (5:6), a kaj ko je spet sledila serija italijanskega predstavnika. Po sijajni podaji Porra je Simon spet poskrbel za prednost treh točk (9:6). Pri 8:10 je na servis prišel Štern, ki je z dvema zaporednima asoma izenačil na 10:10, žal pa super začetna udarca nista dobila podpore soigralcev. Piacenza je v nadaljevanju v bloku ujela tako Urnauta kot Šterna za novo lepo prednost 15:12, Kolakoviću pa ni preostalo drugega, kot da nalet prekine s pol minute odmora.

Prekinitev je pomagala, po odlični igri v obrambi in točki Kržiča se je na semaforju izpisalo 15:16, žal pa je za novo prednost treh točk z asom poskrbel najboljši pri Piacenzi Bovolenta za 19:16. Isti igralec je zadel nemogoče tudi za 20:17 ter v obup spravljal domače odbojkarje. Pri 18:20 je z varanjem prednost povišal Porro, nato pa je še as dosegel Simon za praktično neulovljivih 22:18, ACH, ki se nikoli ne preda, pa se je vrnil. Na servisu je škodo naredil Pajenk, Italijanom pa se je zatresla roka in vse je bilo spet odprto (21:22). Ljubljančani so imeli napad celo za izenačenje pri 22. točki, a so Šterna ujeli v bloku za 23:21. Štern je še uspel znižati, a popolnega preobrata vseeno ni bilo. Po sijajnem servisu je žogo komaj dvignil Urnaut, napadal je Štern, ki je močno udaril, a žogo poslal v avt.

Pokal CEV, polfinale, povratna tekma:

Četrtek, 2. april:
ACH Volley Ljubljana – Piacenza 1:3
19.00 Luneburg – Maaseik

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!